Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi dhe aktori i humorit Romeo Veshaj, janë përfolur prej kohësh për romancë mes tyre.

Përgjatë gjithë sezonit veror ato janë parë të kalojnë momente të bukura sëbashku.

Veshaj është shumë aktiv në rrjetet sociale por asnjëherë më parë nuk kishte ndarë foto me këngëtaren. Sëfundmi përmes një postimi në Instagram Romeo ka publikuar një foto ku shfaqet krah Jonidës.

Duke parë njëri-tjetrin në sy dhe të buzëqeshur, sy dhe të buzëqeshur, çifti po deklarojnë për herë të parë publikisht lidhjen e tyre. E krahas fotos , Romeo shkruan:” Mission i mundur 9 @jonidamaliqi 🖤”.

E ndërsa çifti ka qenë edhe në shoqëinë e miqve të tjerë për një darkë, vetë Jondida ka publikaur disa video në Instastory, ku sëbashku me Romeon kanë thënë: “Ne jemi në promovimin e parfumit tek Joni Peçi, ne dolëm, ka dhe disa të tjerë që kemi përballë por nuk duan të dalin.”

Pra dyshja e shumëpërfolur e tregoi qartë lidhjen e tyre, ndërsa në lidhje me të tjerët, me siguri fjala ka qenë për Bora Zemanin dhe Donaldin.