Liverpool ka marrë një lajm shumë të mirë në prag të finales së madhe të Ligës Champions Leagues.

Sulmuesi brazilian, Roberto Firmino, është duke u rikuperuar në kohë për të qenë i gatshëm për duelin kundër Tottenhamit.

Firmino duket se po e fiton garën me kohën për tu rikthyer në gjendjen e duhur fizike dhe të jap kontributin e tij.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar vet lojtari, i cili përmes rrjetit social, ‘Instagram’, ka ngarkuar një ‘Instastory’ ku ai shihet duke u stërvitur.

Kujtojmë që finalja e Champions Leagues do të luhet më 1 qershor në stadiumin e Atleticos “Wanda Metropolitano”.