Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Southampton e Liverpool.

Në këtë ndeshje sërish s’ka vend për shqiptarin, Xherdan Shaqiri, i cili ka paralajmëruar se nëse nuk i premtohen minuta, mund të ndërrojë skuadër këtë verë.

Portieri Adrian, që u lëndua gjatë festimeve pas triumfit në finale të Superkupës së Evropës, është rikuperuar dhe starton në portë për “Redsat”.