Pas takimit trepalësh në Novi Sad, Aleksandar Vuçiç, Zoran Zaev dhe Edi Rama kanë dalë në një konferencë të përbashkët.

Kryeministri shqiptar tha se ky takim vjen nga nevoja për të zhvilluar ekonominë dhe për të luftuar krimin e organizuar.

Shengeni ballkanik do te jete realitet para vitit 2022 – tha shefi i qeverisë shqiptare.

#LIVE – Konferencë për shtyp e Vuçiqit, Zaevit dhe Ramës pas takimit trepalësh në Novi Sad

#LIVE – Konferencë për shtyp e Vuçiqit, Zaevit dhe Ramës pas takimit trepalësh në Novi Sad

Gepostet von in7.tv am Donnerstag, 10. Oktober 2019