Ka kohë që raportohet se Marcelo mund të largohet këtë verë nga Real Madridi, sidomos pas transferimit të Ferland Mendy për 48 milionë euro nga Lyoni.

Por, Zinedine Zidane e do brazilian dhe duket se e ka bindur për të qëndruar në “Santiago Bernabeu”.

Përmes një postimi në llogarinë personale në “Instagram”, Marcelo dha sinjale se do të vazhdojë ta veshë fanellën e bardhë.

“Edhe pak… nuk më pritet të kthehem me shokët e mi në Real Madrid”, shkroi ai në rrjetet sociale.