Pas deklaratave të Metës i cili doli dhe insistoi në vendimin e tij për mos zhvillimin e zgjedhjeve në 30 qershor ka reaguar kryeministri Rama në Twitter.

Me anë të postimit Rama shkruan se zgjedhjet do bëhen më 30 qershor  duke i kthyer kështu përgjigjen e qartë dhe të pastër Ilir Metës i cili me aktin e tij të paprecedent në shkelje të kushtetutës po tenton të pengojë qytetarët shqiptarë të votojnë,të zgjedhin dhe të zgjidhen./Lexo.al

Kryeministri Rama në Twitter:
Zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor😊