Kryeminstri italian: Refuzimi i hapjes së negociatave, gabim historik

Kryeminstri italian Giuseppe Conte ka folur para mbledhjes së Këshillit në Bruksel, ku pritet të merret sot vendimi për çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Conte është shprehur se takimi i djeshëm i 28 liderëve BE-së në Bruksel ishte një gabim historik dhe se mbledhja shkoi keq. “Mbrëmë nuk u … Continue reading Kryeminstri italian: Refuzimi i hapjes së negociatave, gabim historik