Gjendet i vdekur nje shqiptar brenda baneses se tij ne Rome, ne Itali. Mediat italiane raportojne se ai eshte gjetur i pajete dhe dyshimet e para flasin per nje vrasje te mundshme, por nuk ka ende konfirmim zyrtar.

Policia ka bere me dije se shqiptari i vdekur eshte nje 33 vjecar, qe dyshohet se eshte mbytur. Fqinjet kane treguar se e shikonin shume pak verdalle, pasi ai ishte vazhdimisht ne udhetim per ceshtje pune.j.j