Siç dhe u zbulua pak javë më parë, këngëtarja e njohur Enca Haxhia është pjesë e kastit të filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit që pritet të dal së shpejti. Këngëtarja e njohur ka publikuar disa foto nga xhirimet e filmit dhe madje ka treguar se aktrimi është një ëndërr për të.

“SURPRIZE! Erdhi koha t’iu tregoj talentin tim tjetër (gjithmonë ka qenë ëndrra ime në sirtar deri në momentin dhe rastin e duhur) në një super projekt nga Ermal Mamaqi. Enca Aktore o lal, nuk do t’iu zhgënjej. ‘I love Tropoja.”- shkroi Enca disa ditë më parë në një postim.

Ndërkohë, ditën e sotme këngëtarja e njohur ka udhëtuar drejt Tropojës ku dhe ka nisur xhirimet. Në një video të publikuar pak më parë nga Ermal Mamaqi, Enca shihet së bashku me aktorin Xhoda teksa bëjnë prova për pjesën e tyre.

“Enca zbulimi i ri Kinematografik. Dita 11 e xhirimeve”, ka shkruar moderatori në postimin e tij.