Suela Kalaja, e cila është ish-bashkëshortja e këngëtarit shqiptar Saimir Çili është revoltuar me stafin e ‘The voice kids’, pasi gjatë mbrëmjes së djeshme kanë eliminuar vajzën e saj.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale ajo hedhur dyshime se janë manipuluar votat dhe se shikonte prindër të cilët ishin të sigurtë për finale e fëmijëve të tyre.

Suela thotë se Iseas i kanë ardhur që tani tre oferta nga producentë jashtë Shqipërisë.

Reagimi i plotë i Suela Kalaja:

ISEA fitoiiiii. Fitoi perballe 15-16 vjecareve ,adoleshente tashme dhe arriti ne zemrat e publikut. Duartrokitem cdo konkurent sic duhet te ndodhi. Isea I perqafoi te gjithe, ish e zhgenjyer per arrogacen qe mesohen qe tani ( jo te gjithe)po aq sa une , kur shikoja familjare te heshtur qe kurseheshin ne duartrokitje, mos i merrej fama femijes se tyre.

Shikoja prinder te sigurt per finalen, ndryshe nga ajo qe ndodhi me mua. Kushdo qe do humbiste Isea do e perqafonte fort bashke me mua (nese do e kalonim) . Ne e dinim qe dhe deri ketu ish merite e Forces shpirterore dhe talentit te saj.

Por jetojme ne Shqiperi. Isea doli me dinjitet…Per te trokitur tashme ne dyer te medha. Me falni per votat qe shpenzuat se jam e sigurt qe nuk u moren parasysh fare. Qe tani ka tre producente qe kane hapur dyert Jashte Shqiperie per te;). Ata sikurse Voice Global qe e nxori Shqiperine te treten me Isean ne rrang Global, tashme mund te jene Shkallet e saj . Pikerisht ata qe as e dinin kush ishim

Ps . Faleminderit Renis Gjoka per mbeshtetjen dhe te tjere qe e vleresuan por deri aty munden. Faleminderit kush s’e mbeshteti dhe uli syte e mbylli veshet para nje talenti .Faleminderit Miriamit qe na e beri te qarte qe ne fillim.Kenga e Finales qe aq shume e priste, shume shpejt do e kemi cover. Listen Beyoncé. FALEMINDERIT SHUUUUME!