Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare, Eduard Leli, vëllai i kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli. Ndarja e parakohshme e tij nga jeta erdhi pas disa muajsh luftë me një sëmundje të rëndë.

Eduard Leli ishte bizesmen dhe pronar prej me shumë se 20 vitesh i televizionit lokal OneTv, dikur Amantia.