Sytë e të gjithë futbolldashësve sot janë nga “Wanda Metropolitano”, ku do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve, mes Liverpoll dhe Tottenham.

Megjithatë, një lajm mjaft i hidhur e ka goditur këtë sport, këtë të shtunë. Një lajm tragjik, që bën me dije se ish-sulmuesi i Arsenalit, Jose Antonio Reyes, ka vdekur në një aksident automobilistik.