Opozita bllokoi disa akse për më shumë se një orë gjatë ditës së sotme.

Me përjashtime të vogla, nuk pati ndonjë incident dhe gjithçka shkoi mirë, por Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi paralajmëruan se ky është vetëm fillimi.