Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri arriti të fitonte lirinë pas vendimit nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda.

Tahiri në fillim i vendos në arrest shtëpie, pas vendimit të shkallës së parë, por me apelimin e vendimit ai u la sërish i lirë.

Familja Tahiri duket se po shijon lirinë e kryefamiljarit, pasi e shoqja Fatlinda Berisha, Saimir Tahiri dhe djali i tyre shihen në natyrë. “Jo thjesht ne të tre”- shkruan bashkë me foton bashkëshortja e Tahirit.