Oriola Marashi është një prej vajzave të showbizit shqiptar më kë komentuara. Ajo gjithmonë di të tërheqë vëmendjen e ndjekësve dhe të mediave rozë për shakak të paraqitjes së saj në publik.

Modelja gjithashtu është tepër aktive në rrjetet sociale, ku shumicën e rasteve publikon foto e video që ngacmojnë imagjinatën e ndjekësve.

Së fundmi Oriola në një Instastory ka publikuar një foto të aktores e cila luan rolin e Tokios, në serialin e famshëm “La casa de papel”, e cila ka lënë një mbishkrim duke treguar se e pëlqen aktoren.