Termeti qe preku vendin tone tre dite me pare ka nxjerre ne pah edhe gatishmerine e shtetit dhe heronjte e heshtur te institucioneve qe kane bere nje pune te jashtezakonshme ne perballimin e situates duke bere qe asnje jete te mos humbe.

I tille ka qene edhe rasti i mjekeve dhe infermiereve te cilet kane pritur me qindra qytetare te lenduar apo traumatizuar. Pardje ne media doli lajmi se si infermieret e materniteteve ne Tirane me nje gjest heroik, shkuan te inkubatoret ku ndodheshin foshnjat per t’i shpetuar mos rrezohen, duke rrezikuar keshtu jeten e tyre.

Ndersa sot po ju sjellim nje tjeter pamje domethenese nga materniteti ”Koço Gliozheni”, ku siç duket nga pamjet e kameras se sigurise, nje infermiere mban foshjen ne duar pas termetit ndersa prindrit e ndjekin nga pas.

Eshte ky nje tjeter moment per ti falenderuar heronjte e heshtur…/Lexo.al