Mohamed Salah gjithmonë është protagonist.

Egjiptiani është autori i vetëm i golin në finalen e Champions Leagues kundër Tottenhamit

Rreth minutës së 25’ ishte një vajzë e veshur me rroba banje që futet brenda fushës së blertë duke ndërprerë ndeshjen.

Format e saj trupore janë vërtetë “bom.bastike”, dhe të gjithë tifozët së bashku me lojtarët shijuan bukurinë e kësaj vajze. I vetmi që refuzoi të shikonte ishte pikërisht Salah i cili po agjëron dhe siç mund ta shikoni më poshtë ai kthen kokën nga krahu tjetër.