Tayna është njëra nga reperet më të reja shqiptare, por që shumë shpejt ka arritur të hyjë në tregun muzikor.

Këngët e saj janë bërë hite muzikore duke arritur të fitojë miliona klikime, transmeton Indeksonline.

Tayna është mjaft atraktive dhe poston shpesh foto nga jeta e saj.

Së fundmi ajo ka postuar një imazh nga bregdeti mbi një kalë ku duket jashtëzakonisht bukur.