Në orën 21:00 PSG dhe Real Madrid do të përballen për ndeshjen e parë të fazën së grupeve të Champions League.

Real Madrid do të zbresë në fushë me Eden Hazard titullar, i shoqëruar nga Bale dhe Benzema. Nga minuta e parë këtë ndeshje do e nisë edhe James Rodriguez, i cili do luajë në vend të Modric, Mendy në vend të Marcelo dhe Militao në vend të Ramos.

Në krahun tjetë francezët do të luajn me sulm të ri ku në sy bie aktivizimi i Icardit.