Ish Deputeti i Lulzim Bashes, Bardh Spahia ka reguar ne Facebook pas plagosjes se nje protestuesi nga fishekzjarret e militanteve.
Kete e vertetoi MSHMS dhe grafia e 29vjecarit.

Poe, Spahia duke sulmuar policine ka shkruar “Nga gazi lotsjelles, te plumbat”.

Por, pas pak minutash Spahia e ka ndrshuar tekstin, pasi ka kuptuar se mashtrimi i tij publik (meqe eshte edhe mjek ne profesion) po del zbuluar.

Ish deputeti Baçi poashtu:
PD u perpoq te thoshte se i riu u plagos nga policia me plumb, por faktet vertetojne te kunderten.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se qytetari me inicialet E.B., 29 vjeç, i lënduar gjatë protestës ka marrë ndihmën e duhur mjekësore në spitalin Universitar të Traumës. Nga ekzaminimet e kryera, përkatësisht radiografia e kërcirit dhe këmbës, rezulton normale, pa dëmtime të strukturave. Nga plaga e marrë, mjekët kanë nxjerrë cifla mjetesh piroteknike. Aktualisht 29 vjeçari ka përfunduar trajtimin dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.