Aurela Hoxha është nga modelet më të njohura shqiptare.

Ajo ka mbi një milionë ndjekës në Instagram dhe shumë shpesh ndanë me ta edhe imazhe provokuese.

Së fundmi me një postim që ka bërë në llogarinë e saj në Instagram dikur ish ‘Miss Shqipëria’ ka provokuar ndjekësit e saj ku është shfaqur gjysmë e zhv/eshur.

Aurela pushimet verore i kaloi kryesisht në shtetin spanjoll ku ishte shoqëruar edhe nga mikeshat e saj Beatrix Ramosaj dhe modelen tjetër Dorina Gegiçin.