La Liga spanjolle ka zgjedhur një ndeshje shumë interesante për t’i dhënë startin sezonit të ri, 2019/2020.

Në orën 21:00 Barcelona do të luajë në ‘San Memes’ përballë Atletico Bilbaos në një ndeshje shumë të rëndësishme ku bie në sy mungesa e Leo Messit të dëmtuar.

Frenkie De Jong dhe Antoine Griezmann do të debutojnë nga minuta e parë.