7 maji është ditëlindja e tyre, një rastësi e bukur që me siguri i ka bashkuar edhe me shumë me njëri-tjetrin. Ndonëse të shumë-përfolur për lidhjen e tyre në media, ende nuk kemi një konfirmim zyrtar nga Arbana dhe Eduart Grishaj për një romancë të mundshme.

Megjithatë kjo nuk e ka penduar Arbanën që ta uroj publikisht Eduartin përmes një postimi në InstaStory. “Gëzuar ditëlindjen binjak”, i shkruan Arbana krahas fotos që ka publikuar të regjisorit të programit të suksesshëm “ Dua të të bëj të lumtur”. Të presim tani nëse edhe Eduarti do të zgjedhë të njëjtën rrugë për të bërë urimin, haptazi!