Portalet prane PD  me sakte syri.net publikoi nje lajm ku thoshte se sipas sizmiologut grek, sonte ne oren 23:30 do kete nje termet apokaloptik shume te forte ne Shqiperi.

Por, termetet jane te paparashikueshem, ndaj edhe lajmi mbetet i pabesueshem dhe panikoses

Perhapja e njoftimeve te qellimshme per te shkaktuar panik , eshte veper penale dhe denohet deri me 5 vjet.

Duhet te veprojne strukturat perkatese, policia, prokuroria, SHISH etj, per kete lajm qe ka nxjerre Tiranen e Durresin ne rruge.