”Një falenderim i veçantë për kryeministrin Giuseppe Conte, i cili u angazhua personalisht në ndjekjen e operacionit për palën italiane🇦🇱🤝🇮🇹

Faleminderit edhe dy organizatave humanitare që u bënë pjesë jetike e këtij operacioni tejet kompleks e të rrezikshëm, pa harruar konsullin e nderit të Shqipërisë në Liban, që luajti një rol të pazëvendësueshëm🙏”

Keshtu shkruante kryeministri Rama pak minuta me pare teksa publikoi foton e Alvinit te vogel me ministrin e Brendshem, Sander Lleshaj.

Por, kush eshte konsulli i nderit te Shqiperise ne Liban qe luajti nje rol te pazevendesueshem ne kete mision te veshtire, siç dhe kryeministri u shpreh?

Ai quhet Marc Ghorayeb dhe eshte Konsull i Përgjithshëm Nderi në Liban me zyrë të konsullatës së nderit në Tripoli./Lexo.al 

https://ambasadaime.gov.al/marc-iskandar-ghorayeb/