Pak më parë Arbana ka publikuar në Instagram një foto ku shfaqet krahas Xhemit dhe fjalët e Eduart Grishajt kanë spikatur mes qindra komenteve. Ai tregon publikisht se është xheloz për Xhemin dhe mezi po pret që ajo të largohet prej Arbanës.

Biseda e plotë: Eduarti: “Kur do ikë kjo Xhemi meqë unë u ktheva”. Arbana: “Ja zemër ta përcjellim sonte prandaj kemi dalë”. Xhemi:”Kjo Xhemi zhduket nesër, s’po të pyes çfarë do”. Eduarti:”Arbana nuk gjete ndonjë mundësi ta nisje që sonte se deri nesër mos shkon si gjatë”. Xhemi: “Sonte do rrish me gjyshen”. Situata duket se ka qenë komike, megjithatë populli thotë: “Me të qeshur, me të ngjeshur”.