Një video tro nditëse po qarkullon së fundmi në rrjetet sociale. Në vidio shfaqet momente të trishta teksa një person nga SHBA-ja e go det rrufeja. Mësohet se personi që shikoni në pamjet e mëposhtme po vraponte me disa qenë për ti ikur stuhisë në SHBA.

Papritur, ai go ditet nga rrufeja, gjë e cila m e sa duket ka qenë fatale ndaj tij duke e shtrirë në tokë pa ndjenja por që fatmirësisht mësohet se ka shpëtuar.

Video është publikuar fillimisht nga ‘’Weather Nation’’ dhe në të shihet se si një njeri po kalonte bashkë me 3 qenë në Parkun Kombëtar ‘’Spring’’ të Teksasit kur një vetëtimë shkëputet nga qielli dhe e go det.

Ai qëndroi për pak kohë aty, ndërsa një makinë ka ndaluar si dhe disa njerëz të tjerë janë afruar duke i ardhur në ndihmë, ndërkohë që stuhia e fuqishme vijonte.

Siç shikohet edhe nga pamjet, qytetarët që i erdhën në ndihmë kryen ndaj tij shtypje të gjoksit si dhe fymëmarrje artificial duke e rikthyer sërish në jetë. Të njëjtët e kanë transportuar personin në fjalë drejt spitalit ku edhe ka marrë ndihmën mjekësore.

Texas Man Struck by Lightning Rescued by CPR-Trained Bystanders

ICYMI – Scary moment of a man instantly collapsing when he was struck by lightning in Spring, #Texas. Good Samaritans rushed to his side and administered CPR. The man is recovering at the hospital, and his dogs who fled were later found. #TXwx

Gepostet von WeatherNation am Samstag, 5. Oktober 2019