Opozita e bashkuar prej afro dy orësh po prezanton konceptimin e saj për atë që duhet të përfaqësojë dhe bëj qeveria tranzitore.

Por me sa duket jane dhe pjestaret e kupoles drejtuese te PD ata qe nuk i besojne kesaj nisme te Bashe sper prezantimin e platformes se qeverise tranzitore, nderkohe qe Edi rama vijon te jete kryeminister.

Duket se diskutimet e gjata kanë lodhur jo vetëm gazetarët dhe të ftuarit por edhe vet përfaqësuesit e lartë të PD-së. siç shihet edhe nga foto një nga ato që nuk ka duruar deri në fund diskutimet për këtë çështje ka qenë edhe ish-deputetja demokrate, Grida Duma.

Ajo ka braktisur mbledhjen dhe e ka lënë vendin e saj bosh në tryezë.(TemA)