Basketbollistja e kombëtares, Elektra Zykaj ishte e ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin ‘Ditë e re’.

Gjatë intervistës, ajo tregoi se është ngacmuar gjatë një ndeshje me kombëtaren jashtë.

Kjo gjë e ka shtyrë basketbollisten të dalë në origjinën e saj, Vlorën.

Sa i përket jetës private Elektra zbuloi se aktualisht është në një lidhje.

“Brenda në Shqipëri jo, por kur kam qene me kombëtaren më ka ndodhur. Me kombëtaren jashtë. Thjesht ka ardhur më ka folur dhe ka tentuar të flisnin diçka më hapur. Sigurisht dola në origjinën time, nga Vlora. Ika u çova dhe vrapit”, tregoi Elektra.

Kur kam qenë në ekipe që ka pasur konkurrencë me lojtare të huaja serbe, amerikane dhe ka pasur konkurrencë. Në ekipin tim jo, kuser me ekipet kundërshtare në ndeshjet kryesore ose finale kam pasur ca”, tha basketbollistja.