Partia Socialiste feston sot datëlindjen. Burimet e sigurta nga Partia Socialiste bëjnë me dije se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS, njëherësh kryeministri Rama do të jëtë sot i pranishëm në takimin që do të zhvillohet tek Amfiteatri, te Liqeni Artificial i Tiranës.

Sipas të dhënave të para, pritet që festa e sotme të ketë një pjesmarrja të jashtëzakonshmë, ku kryetari Rama sëbashku me kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe eksponentët e lartë të PS, do festojnë datën e krijimit të PS.

I gjithe takimi do te jete ne formen e nje feste per partine me te madhe ne vend, qe qeveris vendin!