Tre persona kanë mbetur të pla gosur nga shpë rthimi në bllok mesditën e sotme. Gazetarja Dorjana Bezat tha për “BalkanWeb” se shp ërthimi ka ndodhur në një prej dyqaneve që organizojnë aktivitete festive. BEzat thotë se sipas dyshimeve të para nga vendngjarja, flakët në dyqan janë shkaktuar nga rrjedhja e gaziut heliumt, që shërben për mbushjen e tullumbacëve.

Si pasojë e shpë rthimit të bom bolës, tre persona mbetën të pla gosur dhe janë dërguar me urgjencë në spital. Flakët mbuluan më tym zonën përreth ndërsa ngjarja shkaktoi panik te banorët.

Zona e ish bllokut është ndër më të frekuentuarat në kryeqytet. Menjëherë pas marrjes së sinjalizimit, drejt vendngjarjes mbërritën forca të policisë, autoambulanca e zjarrfikës.