Dorëheqja e Zidane i ka hapur rrugën zërave në lidhje me pasardhësin e tij të mundshëm te Real Madrid. Emri i përzgjedhur nga Florentino Perez është ai i Mauricio Pochettino

Ndryshe nga sa është thënë nga mediat spanjolle në ditët e kaluara, trajneri argjentinas nuk ka asnjë klauzolë lirimi në kontratën e tij me Tottenham në rast të një oferte nga Real Madrid.

Kështu, madrilenët do të jenë të detyruar të negociojnë me klubin anglez dhe , sipas “Don Balon”, londinezët kanë kërkuar plot 48 milionë euro për ta lënë të lirë ish-trajnerin e Espanyol, i cili ka rinovuar kontratën për pesë vite të tjerë kohët e fundit.