01.12.2021 01:53
Home Video

Video

Dita e flamurit/ Ambasadorja Kim uron në shqip nga Vlora

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zgjedhur shtëpinë e pavarësisë në Vlorë për të uruar 28 Nëntorin në gjuhën shqipe. Kim shkruan se 100 vjet...

“Pranë Shtëpisë së Flamurit me çikat e Kosovës që kanë zbritur sot në Vlorë”,...

Shqiptarë nga trevat e Shqipërisë, kryesisht nga Kosova kanë qenë të pranishëm mëngjesin e sotëm në Vlorë, ku u mbajt edhe ceremonia e ngritjes...

Ndërtimi i aeroportit/ Rama: U përballa me kampionët e padurimit që janë vlonjatët por...

Kryeministri Rama dha disa detaje 'prapaskena' për punën e ndërtimit të aeroportit të Vlorës. "Vlora ka historinë e saj për transportin ajror, këtu ku ndodhemi...

Nisin sot punimet për Aeroportin e Vlorës, i pranishëm edhe Kryeministri Rama

Në Vlorë kanë nisur sot punimet për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Të pranishëm në ceremoni janë Kryeministri Rama, ministrja Balluku si dhe...

“Dikur një ëndërr, sot një realitet”, Pacolli jep lajmin e mirë: Nis sot puna...

Sot, që përkon edhe me festën e 28 Nëntorit, ka nisur puna për ndërtimin e Aeroportit ndërkombëtar të Vlorës. Lajmin e ka dhënë politikani dhe...

Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja dhe djali, vendos kurorë me lule te Papa Albani...

Kryeministri Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Vatikan me rastin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Selisë së Shenjtë dhe Shqipërisë. Me rastin e...

Plumba autobusit në Deçan/ Gazetarja nga Kosova: Janë bastisur nga policia 3 shtëpi, disa...

Gazetarja nga Kosova Nora Lutaj në një intervistë për Report Tv ka dhënë të tjera detaje në lidhje me atë që ka ndodhur në...

30 vjet marrëdhënie diplomatike me Selinë e Shenjtë, Rama viziton Romën

Në 30-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri – Seli e Shenjtë, Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në Romë, në ceremoninë e dhënies së kordonit...

Video/ Aksidenti ku u përfshi makina e eskortës së Berishës, policia e Lezhës sqaron...

Policia e Lezhës ka reaguar me një njoftim për mediat mëngjesin e sotëm duke dhënë detaje të reja për dinamikën e aksidentit ku u...

Rama sqaron fermerët protestues: Jeni të keq informuar, arsyeja pse e hoqëm rimbursimin 6%

Teksa prezantohet buxheti për vitin 2022 për fermerët, në fjalën e tij kryeministri Edi Rama është ndalur edhe tek protesta e fermerëve. Sipas Ramës heqja...