09.07.2020 04:53
Home Tirana Faqe 3

Tirana

Pritet të jetë një ndeshje plot spektakël, “Air Albania” hap dyert për derbin e...

Java e 32-të e Superiores nuk u mbyll me festë për Tiranën, që rindezi edhe njëherë garën për titull pas humbjes 1-2 kundër Kukësit....

Veliaj jep lajmin e mirë për fermerët e Tiranës: Rrjet i ri për ujitjen...

Me ndarjen e re administrative, Tirana u zgjerua drejt komunave duke disafishuar edhe sipërfaqen e saj. Ndaj në këto ditë të vështira, krahas punës...

Autobusët nisin punën/ Policia Bashkiake monitoron protokollin e sigurisë, nuk lejohen pasagjerët pa maska

Policia Bashkiake ka nisur monitorimin në të gjitha stacionet e autobusëve të protokollit të sigurisë, si nga ana e operatorëve, ashtu edhe udhëtarëve. Gentian...

Autobusët rinisin punën pas 4 muajsh mbyllur

Transporti publik ka rifilluar punën pas arritjes së marrëveshjes me Bashkinë e Tiranës për të marrë një pagë të dytë lufte prej 40 mijë...

“Bovilla e bukur”/ Rama poston videon: Ka rritur sasinë e furnizimit dhe kapacitetet e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin me një video nga liqeni i Bovillës. Sipas Ramës, liqeni i Bovillës nuk është vetëm turistik, por...

Veliaj i dorëzon “Kullën e Sahatit” mjekut me origjinë shqiptare, Dr. Panajot Koliomihali

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim humanistin arvanitas Dr. Panajot Koliomihali. Në këtë 100-vjetor të Tiranës, Kryebashkiaku i dorëzoi...

Kryebashkiaku Veliaj uron maturantët për përfundimin e provimeve: Bëhuni pjesë e demokracisë, zhvillojeni atë...

Edhe pse në një situatë aspak të zakonshme për shkak të pandemisë prej COVID-19, mijëra të rinj dhe të reja kurorëzuan suksesshëm rrugëtimin e...

Të hënën rinis transporti publik, Bashkia: Ja protokolli i sigurisë që do zbatohet

“Ditën e hënë, do të rinisë aktiviteti i transportit publik për linjat që nuk kanë filluar ende”. Kështu bën të ditur bashkia e Tiranës...

Pas paralajmërimit të Veliajt/ Bashkia Tiranë: Ramë dakord për protokollin, transporti urban nis të...

Pas paralajmërimit të Veliajt, Shoqata e Transportit bindet të rinisë të hënën nga puna. Ja protokolli i sigurisë që do zbatohet Një lajm i...

Përhapja e COVID-19, bashkia e Tiranës dezinfekton Parkun Rinia

Derisa rreziku nga Covid të jetë mes nesh, dezinfektimi i parqeve dhe shesheve rekreative do të vijojë çdo ditë dhe në çdo cep të...