05.06.2020 02:55
Home Tirana Faqe 2

Tirana

Veliaj: Shumica e heshtur vlerëson punët në Tiranë, së shpejti kalojnë në Këshill Bashkiak...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi sot ambjentet e reja të njësisë 1 në Tiranë. Ai tha se falë punës së bërë...

Video+Foto/ Kopështi privat përpihet nga flakët

Nje kopesht privat ne Tirane, ne zonen e Komunes se Parisit, eshte perfshire nga flaket pasditen e sotme. Zjarrfikeset, policia dhe ambulanca ndodhen ne...

Revista prestigjioze: Në Tiranë, lagjja e parë në Europë e projektuar për t’u përshtatur...

Revista prestigjioze Dezeen, i ka kushtuar një artikull të gjatë arkitekturës dhe dizajnit që ditët e sotme po përshtaten gjithnjë e më shumë me...

Nis ndërtimi i aksit të ri rrugor nga rrethrrotullimi në Mullet deri tek Ura...

Pas përfundimit me sukses të projektit për rehabilitimin e fshatit “Qeha” në Petrelë dhe sistemimit të rrugëve të brendshme, Bashkia e Tiranës ka nisur...

Bashkia Tiranë/ Futet në punë linja e re Ujëmbledhës-Impiant Bovillë, që dyfishon prurjet e...

Linja e re e transmetimit që lidh Ujëmbledhësin e Bovillës me Impiantin e trajtimit të ujit në Bovillë, ka përfunduar dhe është gati për...

Bashkia e Tiranës/ Fëmijët mësojnë rregullat e trafikut rrugor dhe si të përdorin biçikletën

Veç shtimit të rrjetit të korsive të biçikletave, Bashkia e Tiranës ka nisur edhe edukimin e fëmijëve për mënyrat ekologjike të transportit dhe promovimin...

Gati spitali i ri për COVID19, Rama-Manastirliu inspektojnë strukturën e re që rrit kapacitet...

Kryeministri Edi Rama dhe ministreja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, kanë inspektuar ditën e sotme strukturën e re spitalore në autostradë e...

Ja kur nis regjistrimi në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës

Bashkia e Tiranës njofton datat se kur do të bëhet regjistrimi në kopshtet dhe çerdhet e kryeqytetit. Duke filluar nga data 22 qershor...

OSHEE: Duke nisur nga nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë në...

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike ka njoftuar për abonentët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Përmes një njoftimi, mësohet...

Parku i ri në Tiranë/ Përurohet në ditën e festës së fëmijëve

Jo vetëm çerdhet dhe kopshtet u rihapën ketë të hënë por edhe parqet e këndet e lojërave. Inagurimi i parkut rinia qe është mbushur...