20.10.2020 11:07
Home Tirana

Tirana

Ministrja Balluku në nyjen e sheshit “Shqiponja”: Po punojmë 24 orë pa ndërprerje, devijimi...

Nyja e sheshit Shqiponja, pjesë e projektit të Unazës së Madhe të Tiranës është një nga veprat më të rëndësishme të këtij projekti, por...

Nis puna te Loti i 3 i Unazës, Veliaj ironizon demokratët: “Gjumë të ëmbël...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej mëngjesit të sotëm ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti i...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Kim: Të jetë funksionale brenda fundit të vitit, KED të...

Shpallja e vakancave për gjykatën Kushtetuese nga Presidenti Ilir Meta dhe Kuvendi është përshëndetur nga ambasadorja Yuri Kim, e cila inkurajon gjyqtarët që t'i...

DPAP: Në shkollën “Emin Duraku” mësimi vazhdon normalisht

Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar: Në lidhje me shkollën 9-vjeçare “Emin Duraku” në kryeqytet, dëshirojmë t’ju informojmë se mësimi në këtë shkollë...

Veliaj: PS kërkon shtëpi për të dëmtuarit nga tërmeti, PD-ja për Lulin dhe kunatin

Ka mjaftuar shembulli i dy shtëpive të rindërtuara në zonën Petrelës, pas dëmtimeve të rënda që pësuan nga tërmeti vitin e kaluar, për të...

U censurua si video nga PD/ Punonjësit e Sharrës përmendën kohën kur e menaxhonte...

Partia Demokratike u përpoq sot, që përmes një videoje të montuar në selinë blu, të akuzojë landfillin e Sharrës se nuk lejoi dy përfaqësues...

Veliaj ironizon Bashën: “Edhe ne i morëm dy shtëpi Papulit, por ndryshe nga Luli...

Nga Petrela, ku inspektoi dy shtëpi të reja të rindërtuara për familjet e Beqir dhe Pëllumb Hoxhës, kryebashkiaku Erion Veliaj nuk i ka kursyer...

Veliaj ‘thumba’ Bashës nga Petrela: Po të kishte Cheampions League për gjumin e fiton...

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, nga Petrela ku ka inaguruar shtëpitë e rindërtuara pas tërmetit të nëntorit ka "thumbuar" kryedemokratin Lulzim Basha. Teksa tha se...

Tiranë, ndalohen 4 shoferë dhe pezullohen 20 patenta

Një aksion ‘blic’ i Policisë Rrugore në Tiranë në rrugën Sauk-Teg, i ka kushtuar shtrenjtë 20 shoferëve që shkelën rregullat e qarkullimit, të cilëve...

Veliaj: Partia Socialiste është partia e atyre që rriten me djersën e ballit, jo...

Nga Bërzhita, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se Partia Socialiste nuk është partia e njerëzve që i kanë pasur gjërat e lehta...