08.08.2020 08:20
Home Tirana

Tirana

Mazniku: Qeveria na ka miratuar financimin për ndërtimin e dy lagjeve të reja, “5...

Projektit ambicioz të dy lagjeve të reja tek “1 Maji” dhe në Kombinat, ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti i 26...

Transformimi i Piramidës, qendër teknologjie, Bashkia e Tiranës nis punën. Hapet tenderi

Rijetësimi i Piramidës në kryeqytet pritet që të jetë vetëm ccështje kohe. Bashkia e Tiranës ka filluar nga puna për transformimin e godinës ekzistuese...

Edukatorja me COVID, mbyllet çerdhja nr.42 në Tiranë

Një nga edukatoret dhe një punonjëse e çerdhes nr.42 në Tiranë është konfirmuar me COVID-19. Për pasojë Instituti i Shëndetit Publik, ka urdhëruar mbylljen...

Rruga e Kavajës me sinjalistikë të re, Veliaj: Nisim edhe përgjatë Unazës së Mesme....

Në një kohë që qytetarët kanë nisur pushimet dhe i janë drejtuar vendeve bregdetare, ekipet e punës së Bashkisë së Tiranës po punbojnë me...

“A t’ia marr lekët gocës se qenka këtu?”, kapet mashtruesi i marketeve

Deri ku arrin fantazia? Kësaj pyetjeje mund t’i përgjigjen jo vetëm ëndërrimtarët dhe krijuesit, por edhe mashtruesit. I fundit që ra në rrjetat e...

Pamje të rënda nga spitali Infektiv: Po marrim frymë me zor

Ekskluzive nga spitali infektiv. ABC News sjell realitetin shokues nga “Covid 1”: Dëshmitë e të mbijetuarve, vuajtjet nga dhoma e intubimit, çfarë bëjnë mjekët...

Bashkia e Tiranës shpërndan pako ushqimore për familjet në nevojë në ditën e Kurban...

Bashkia e Tiranës ka shpërndarë pako ushqimore për besimtarëve myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Ekipet e bashkisë ishin në terren duke u dërguar...

Veliaj ndjek punimet në Tiranë (Foto)

Kryebashkiaku Erion Veliaj vijon të ndjekë hap pas hapi të gjitha projektet e Bashkisë së Tiranës. Veliaj ka postuar disa foto nga punimet në...

I prekur prej tre ditësh nga COVID/ Veliaj i shkruan Ramës: Do ta mund...

Ndonëse i prekur nga COVID-19, kryebashkiaku Erion Veliaj, i ka përcjellë mbrëmjen e sotme një mesazh falënderues kryeministrit Rama, edhe në shenjë mirënjohjeje. “Mirënjohje nga...

Veliaj: “Largohen çibanët pranë shkollës “Kosova”

Pas ndërtimit të shkollës së re “Kosova”, Bashkia e Tiranës ka nisur aksionin dhe për të larguar ndërtimet e tjera që mbinë gjatë këtyre...