01.12.2021 01:26

Teknologji

Tashmë në WhatsApp Web mund të përdorni pak krijimtarinë

Platforma e WhatsApp në internet ka kryer një përditësim të ri. Tashmë përdoruesit mund të krijojnë ngjitëse (Stickers) sipas dëshirës së tyre të cilat...

“Shembull frymëzues i shqiptarëve kreativë”, Rama prezanton 20 vjeçaren durrsake që u rendit e...

Një shembull frymëzues i ndryshimit që di të sjellë gjenerata e shqiptarëve të rinj, kreativë e inovativë. Kështu e përshkruan Kryeministri Rama 20 vjeçaren durrsake...

Twitter përgaditet për veçori të reja, përfshihet “dislike”

Twitter për iOS tani po përgatitet të lansojë një veçori të re që ringjall diçka që YouTube sapo hoqi: mospëlqimin (dislike). Me këtë, Twitter...

WhatsApp personalizon bisedat

WhatsApp sapo ka prezantuar funksionin e krijimit të ngjitëseve të personalizuara brenda bisedave. Aplikacioni i mesazheve në pronësi të Meta-s, kompania mëmë e paraqitur nga...

I përdorni shpesh rrjetet sociale? Pasi të lexoni këtë studim do ndryshoni sjellje

Në një studim të fundit, u zbulua se mediat sociale dhe depresioni janë kryesisht të lidhura. Rrjetet sociale sot nuk përdoren vetëm nga të...

Netflix ofron kontratë për të pasur koncertin e parë të Adeles

Këngëtarja e njohur, Adele është kontaktuar nga Netflixi për një speciale për rikthimin e saj. Sipas The Sun, dokumentari do të paraqesi pamje nga shfaqjet...

Ja si të monitoroni një iPhone edhe nëse është i fikur

Nëse keni iOS 15 në iPhone, tani mund të monitoroni telefonin tuaj celular, edhe kur ai është i fikur. Në veçanti, aplikacioni “Find My...

Spotify teston një funksion të ri të quajtur Discover

Popullariteti i TikTok dhe videove me metrazh të shkurtër ka bërë që shumë prej konkurrentëve të kopjojnë prej rrjetit më ri social. Instagram, Snapchat, YouTube...

Eksperti zbulon ndryshimin e rëndësishëm në Instagram

Meta më në fund ka bërë të mundur story-ve e të gjata 60 sekonda/ nga 15 sekoda në Instagram. Pra, Stories është një veçori mjaft...

WhatsApp përditëson politikën e privatësisë për t’iu ofruar më shumë detaje përdoruesve

Në fillim të shtatorit, WhatsApp mori një gjobë prej 225 milionë eurosh nga Autoriteti Irlandez i Privatësisë për mospërputhje me detyrimin e transparencës të...