01.06.2020 09:31
Home Teknologji

Teknologji

Nisja e raketës nga NASA dhe SpaceX, Trump: Ne nuk do të jemi numri...

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përgëzuar Elon Musk për përmbushjen e një ëndrre dekadash.Sipas medieve të huaja, ai ka thënë se partneriteti midis NASA...

Detaji: Shkencëtarët konfirmojnë zbulimin e jashtëzakonshëm, planeti që mund të jetë i përshtatshëm për...

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim të jashtëzakonshëm; kanë konfirmuar prezencën e Proxima b, një planet të ngjashëm me Tokën, vetëm 4,2 vite dritë larg...

Raporti europian: Pandemia e koronavirusit do përshpejtojë kalimin e reklamimeve nga televizionet drejt platformave...

Buxhetet e reklamave po zhvendoseshin tashmë nga mediat tradicionale në ato dixhitale, por pas pandemisë së koroanvirusit kjo do të shpejtohet edhe më shumë,...

Studimi: Meshkujt që i kanë më të gjatë gishtërinjtë e unazës, rrezikojnë më pak...

Burrat me gishtërinj më të gjatë të unazës janë më pak të rrezikuar të vdesin nga Covid 19, thotë një studim i fundit.Sipas ekspertëve,...

Detajet e fundit: Në qershor do të ndodhë fenomeni i rrallë në qiell

Në muajin qershor do të ndodhë një fenomen i rrallë në qiell! Duke filluar nga 5 qershori, do të kemi 3 eklipse në një...

Fotot e para jozyrtare të Samsung Galaxy Note 20 Plus

Janë publikuar fotot e para të ‘bishës’ teknologjike të Samsung Note 20 Plus. Sipas “Pigtou”, ndryshimi më i madh është se Samsung Galaxy Note...

Zbulimi tronditës: Fusha magnetike e Tokës po dobësohet, ja pasojat

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron...

Risa e instagramit gjatë pandemisë COVID 19

Instagram ka lançuar një mjet të ri për të ndihmuar përdoruesit të gjejnë informacion të besueshëm dhe të saktë mbi tema të ndryshme, përfshirë...

Ky është aplikacioni më i përshtatshëm

Në një botë të distancimit social, nuk do të thotë se duhet të mos jemi social. Aplikacionet e video bisedave kanë pasur popullaritetin më...

“Tiktok”, aplikacioni i karantinës/ Të gjitha moshat kanë preferuar të kërcejnë dhe …

Rrjeti social më i preferuar i periudhës se covid 19 jo vetëm ne Shqipëri por ne te gjithë botën ka qenë padyshim “TikTok”. Të gjitha...