03.12.2021 09:00
Home Sport Faqe 3

Sport

Milan humb një nga shtyllat e ekipit deri në fund të sezonit, dëmtimi rezultoi...

Simon Kjaer pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen ndaj Genoas. Mbrojtësi doli me barelë dhe tizofët i druheshin një dëmtimi të rëndë. Milani...

Mediat franceze “sulmojnë” Messin: Vetëm një gol në 600 minuta

“Vetëm një gol në 600 minuta! Pak, shumë pak, aq më tepër nëse quhesh Lionel Messi dhe sapo ke fituar të shtatin ‘Top të...

Xavi: Messi e meritonte Topin e Artë

Përpara ndeshjes në shtëpi të Barcelonës kundër Real Betis këtë fundjavë, Xavi Hernandez u shfaq para mediave me Topin e Artë të shtatë të...

Procesi i licencimit 2022-2023, FSHF ka një njoftim për klubet

Departamenti Ligjor dhe i Licencimit të klubeve në Federatën Shqiptare të Futbollit informon të gjithë klubet dhe opinionin publik se ka filluar procesi i...

Laporta: Dembele është më i mirë se Mbappe

Fjalë të rëndësishme, ato të Joan Laporta, për Ousmane Dembélé. Presidenti i Barcelonës, i intervistuar gjatë programit Els Matins në TV3 tha: “Ai është një...

Rangnick prezantohet te Manchester United, bën deklaratën befasuese për Ronaldon

Ralf Rangnick ka dalë në konferencën e parë për shtyp si trajner i Manchester United. Nuk ka dyshim se është një figurë mbresëlënëse, flet...

Hulk dhe Diego Costa nxjerrin Atletico Minieron kampion pas gjysmë shekulli

Ishte viti 1971 ku Ateltico Miniero ka fituar për herë të fundit trofeun e ligës braziliane. Atletico Miniero e ka mbyllur kampionatin në mënyrë...

Mediat britanike: Dy senatorë të Premier League drejt Barcelonës

Edinson Cavani është një nga sulmuesit që Joan Laporta ka në listën e tij për të përforcuar Barcelonën e drejtuar nga Xavi Hernández. Ai...

Pep Guardiola ngre në qiell Bernardo Silvën: Ai është lojtari më i mirë i...

Në verë rrugët mes Manchester City dhe Bernardo Silvës mund të ishin ndarë, pasi ylli portugez kërkoi largimin, madje emri i tij u lakua...

Ish-kapiteni i Bayern: Messi ta kthejë “Topin e Artë”, si duhet zgjedhur fituesi

Stefan Effenberg, ish-mesfushori i Gjermanisë dhe ish-kapiten i Bayern Munich, ka folur së fundmi për “Topin e Artë”. Gjermani thekson se Leo Messi duhet ta...