15.05.2021 09:38
Home Sport

Sport

Pirlo pas fitores ndaj Interit: Kemi akoma shpresë

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka komentuar fitoren e marrë kundër Inter-it në kampionat. “Për ne ishte shumë e rëndësishme të fitonim për të mbajtur...

Interi në ‘tapet’, Juvja fiton dhe hedh sytë nga Napoli

Ka përfunduar me rezultatin 3-2 Derbi i Italisë ndërmjet Juventusit dhe Interit. Goli i Ronaldos dhe dy golat e Cuadrados zhbënë golat e Lukaku...

Gazeta italiane: Murinjo kërkon tek Roma shërbimet e… Buffon

Gazeta italiane “Tuttosport” ka dhënë ditën e sotme lajmin e bujshëm që Murinjo po kërkon të transferojë tek Roma portierin e Juves, Xhanluixhi Bufon....

Komunikata e Federatës suedeze: Ibrahimovic humbet Europianin

Lajmi ishte në ajër por konfirmimi ka ardhur sot pasi janë bërë edhe ekzaminimet e fundit mjekësore dhe pasi doktori që e operoi Zlatan...

CR7 – Lukaku, krahasimi mes dy bomberave

Ka ende beteja mes Interit dhe Juventusit. Në duart e zikaltërve është kualifikimi i Cristiano Ronaldos me shokë në Champions për sezonin e ardhshëm....

U ndjenë keq gjatë lojës dhe përfunduan në spital, FSHF jep informacionin e plotë...

Ndeshja e futbollit të femrave mes Bilishtit dhe Partizanit është ndërprerë në fundin e pjesës së parë pasi disa lojtare të ekipit të Blinishtit...

Futboll femra, ndërpritet ndeshja Bilisht – Partizani, 3 lojtare dërgohen në spital

Ndeshja e futbollit të femrave mes Bilishtit dhe Partizanit është ndërprerë në fundin e pjesës së parë pasi disa lojtare të ekipit të Bilishtit...

Milan, premtimi i Castillejo-s për Champions-in

Një ndeshje që vlen një sezon ajo që Milan do të luajë të dielën në mbrëmje kundër Cagliari-t në San Siro. Një sfidë që mund...

Mbappe ishte nisur drejt Realit më 2017, ja si ia ndryshuam mendjen

Nënshkrimi i Kylian Mbappé nga PSG ishte një “grusht shteti” i autoritetit të Nasser Al-Khelaïfi. Ylli francez arriti në kryeqytet me Neymar dhe për...

FK Osumi përgatitet të shkruajë historinë në futboll, kryebashkiakja Memaj: Urime për këtë hap...

Djemtë e Dimalit janë gati të shkruajnë historinë e futbollit të qytetit të tyre. FK Osumi hodhi një hap të rëndësishëm për të qenë...