21.10.2020 12:38

Stil

Sa kuaj shihni? Përgjigja juaj zbulon shumë për personalitetin që keni

Perceptimi, supozimet, intuita dhe gjykimi janë të rëndësishëme pasi mund t’ju ndihmojë të njihni më shumë personalitetin tuaj. Në ditët e sotme ka shumë...

Vendosni çdo natë një hudhër poshtë jastëkut dhe do të befasoheni nga pasojat

Hudhra është një perime shumë e zakonshme në shumë kuzhina dhe përdoret në të gjithë botën. Por, a e dini se disa njerëz e...

E keni vënë re këtë detaj te celulari i partnerit? Mund të jetë shenjë...

Nëse jeni të shqetësuar se partneri apo partnerja ju tradhton, ka disa shenja të cilat ja vlen të merren në konsideratë.Terapistja e çifteve, Melissa...

FOTOT: Njihuni me një ndër gjyshet më të bukura në botë që sapo ka...

Tashmë gjyshe, por në të kaluarën një kampione botërore e fitnesit, 63 vjeçarja Lesley Maxwell, nga Melbourne i Australisë, ka publikuar foto të para...

Hyn në fuqi skema e re e BE-së për eksportin e pajisjeve mbrojtëse personale/...

Genoveva Ruiz Calavera, drejtore për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, deklaroi sot se hyri në fuqi skema e autorizimit të BE-së për eksport pa...

Zgjidh një fatsjellëse dhe zbulo një mesazh të fuqishëm

Në figurë, tregojmë tre elemente që shoqërohen zakonisht me fatin: ylber, tërfili me katër gjethe dhe dora e hamsas. E preferuara juaj do të...

Eksperiencat më të forta janë ato që i japin vlerë jetës

Një sëmundje, një aksident, fundi i një dashurie ose një situatë e papritur: ngjarje që ndryshojnë dukshëm perceptimin e gjërave për ne. Sepse nëse...

Xhensila Myrtezaj mezi mban lotët, videoja e papritur nga e ëma dhe fjalët e...

Këngëtarja, Xhensila Myrtezaj, ka qenë e ftuar në një intervistë me moderatori Ardit Gjebrea, ku edhe është surprizuar nga e ëma. Javën që...

Edhe Prilli drejt karantinës, astrologe Meri Shehu ka diçka për të thënë për këto...

Si çdo fillim muaji, astrologia Meri Shehu ka folur në programin ‘Rudina’ se si do të jetë ky prill për 12 shenjat zodiakale.Në një...

Lot dhe gëzim, si e surprizoi Gëzim Kruja në shtëpi Zef Deda: E kujtojnë...

Lot dhe gëzim në dhjetorin e vitit të kaluar. Zef Deda, aktor i humorit shkodran I bën një surprizë shumë të këndshme kolegut të...