30.11.2021 09:32
Home Shëndet Faqe 3

Shëndet

Njihuni me ushqimet që nuk duhet të hani pas aktivitetit fizik

Aktiviteti fizik është tepër shpërblyes për trurin dhe për të gjithë organizmin. Gjatë kryerjes së tij, në tru rriten dhe zhvillohen qeliza të reja...

Covid-19 në Kosovë/ 12 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit!

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 12 raste të reja me koronavirus nga 1,559 testime të kryera. Mësohet se 16 qytetarë janë...

Vjeshta/ Koha më e mirë për të humbur peshë, çfarë duhet të bëni

Fillimi i vjeshtës është periudha ideale për të përmbushur qëllimet e vëna në të mirë të shëndetit, punës, bukurisë e të tjerë. Në fakt,...

Lëng molle me karrotë/ Zbuloni të mirat dhe përfitimet që merr organizmi menjëherë

Të apasionuarit pas lëngjeve të frutave me siguri e adhurojnë kombinimin e këndshëm mes karrotës dhe mollës. Përfitimet që vijnë prej lëngut të të...

Çfarë të bëni dhe cilat janë vitaminat që ju vijnë në ndihmë për rënien...

Flokët bien më shumë në vjeshtë dhe kjo është shumë e vërtetë e deri diku normale. Megjithatë kjo nuk do të thotë që kjo...

Ja pse nuk duhet të hidhni “fijet” nga bananet

Banania është e pasur me kalium, fibër, vitaminë C dhe B6. Ekspertët po zbulojnë gjithnjë e më shumë për të gjitha të mirat që...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për të mbajtur nën kontroll diabetin

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë e vështirë....

Si të pastroni trupin nga toksinat në vetëm 3 ditë

Pastrimi i organizmit nga toksinat që akumulohen rregullisht, është jo vetëm i rëndësishëm por edhe i domosdoshëm. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të...

Këto janë pesë perimet më të shëndetshme që duhet të hani

Perimet janë një ndër ushqimet më të shëndetshme që njeriu mund të konsumojë gjatë gjithë jetës së tij. Por, si me do ushqim tjetër,...

Shkencëtarët identifikojnë personin e dytë që shërohet nga HIV pa mjekim

Shkencëtarët kanë identifikuar një person të dytë, i cili është shëruar nga HIV pa pasur nevojë për trajtim mjekësor. Pacientja është një grua e...