01.12.2021 11:35
Home Prishtinë

Prishtinë

Gjykata Speciale refuzon lirimin me kusht të Hashim Thaçit

Gjykata Speciale ka refuzuar garancinë e Policisë së Kosovës për lirimin me kusht të ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Një nga arsyet që përmenden në...

Masat e reja anti-COVID që pritet të hyjnë në fuqi, kush hyn në Kosovë...

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, në një mbledhje qeverie ka propozuar disa masa anti-COVID për të parandaluar pandeminë. Mësohet se ‘Shëndetësia’ ka propozuar që...

Një humbje jete dhe tetë raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë tha më 30 nëntor se në Kosovë është regjistruar një viktimë dhe tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e reja dolën...

“Ecim për Adrianën”, qytetarët solidarizohen me aktoren që u diagnostikua sërish me tumor

Për nder të aktores Adriana Matoshi, e cila u diagnostikua sërish me tumor në tru, u organizua ecja në sheshet e kryeqytetit të Kosovës...

Presidentja Osmani emëron gjeneralmajor Bashkim Jasharin, komandant të ri të FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandante supreme e Forcave të Sigurisë së Kosovës, ka emëruar gjeneralmajor Bashkim Jasharin komandant të ri...

Kosovë/ Bien ndjeshëm rastet, 2 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët...

Në 24 orët e fundit në Kosovë numri i infektimeve ka rënë ndjeshëm. Mësohet se janë regjistruar vetëm dy raste me COVID, ndërsa fatmirësisht...

Osmani: Serbia nuk dëshiron marrëveshje me Kosovën

Serbia nuk dëshiron të arrijë marrëveshje ligjërisht të obligueshme me Kosovën, tha të hënën, 29 nëntor, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, derisa kërkoi përkrahjen...

Asnjë humbje jete dhe gjashtë raste të reja me Covid në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë vik timë nga Covid-19, ndërsa janë raportuar 6 raste të reja. Në total...

Valle, kostume popullore dhe piktura në sheshe, Prishtina ‘vishet’ kuqezi në Ditën e Pavarësisë...

Prishtina në ditën e pavarësisë së Shqipërisë u "vesh" kuqezi! Me veshje popullore edhe valle, kanë festuar qytetarët e Prishtinës festuan bashkë me ne ditën...

Dita e flamurit, urimi i Albin Kurtit: Shqiptarët duhet të krenohen me vendin e...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar 28 nëntorin. Kurti ka thënë se 28 nëntori ndërlidh ngjarjet më të rëndësishme të historisë sonë: prej...