01.12.2021 12:39
Home Politike Faqe 3

Politike

Nano lajmëron ristrukturimin e policisë: Do veprojmë më shpejtë, po analizojmë çdo gjë

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, po raporton Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i cili ka theksuar se policia e Shtetit prej afro...

Manja: Njësia Antikorrupsionit në fokus investigimin e dhënien e lejeve të ndërtimit në ...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja komunikim këtë të mërkurë ka bërë publik dhe rastet që janë marrë në shqyrtim deri më tani nga Njësia...

Xhaçka: Ballkani Perëndimor të përfshihet në konceptin strategjik të NATO-s

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin e Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), në format të ministrave...

Basha ironizon akuzat e Berishës, ja kur duhet të japë dorëheqjen pa kthim kryetari...

Vetëm pak ditë na ndajnë nga Kuvendi Kombëtar, për të cilin kryetari i PD, Lulzim Basha ka njoftuar se do të mbahet më 18...

10 fakte që Berisha ka mbështetur Lulzim Bashën gjatë karrierës së tij

Marrë nga emisioni 'Dekalog' i gazetarit Roland Qafoku/ -1.Lulzim Basha u afrua në PD në vitin 2004 nga kryetari i asaj kohe i kësaj...

“M’u ul në gjunjë”, Basha: Meta gënjen, s’i kërkova anulimin e zgjedhjeve, na shkatërroi...

Mashtrime i ka quajtur Lulzim Basha deklaratat e Ilir Metës i cili tha se kreu i PD i është ulur në gjunjë që të...

Kuvendi i PD-së dhe Kuvendi i PB-së

Nga Blendi Kajsiu/ Ekzistojnë dy pseudo-debate në gjirin e PDsë sot. I pari ka të bëjë me vërtetësinë dhe procedurën e dorëzimit të firmave për...

“Me kë tallesh ti?”, ish-deputetja e PD sulmon Lulzim Bashën

Ish-deputetja e PD në Vlorë, Nadire Meçorapaj, ka sulmuar Lulzim Bashën. Ajo shkruan se nisma e dekomunistizimit, është një tjetër dështim dhe projekt i lënë...

Hajdari: Nuk e shikoj Berishën në krye të partisë! Asnjë Kongres nuk sjell PD...

Rudina Hajdari, te dy Kongreset e thirrura, nuk e çojnë asnjëra Partinë Demokratike drejt fitores dhe këtë e thotë me bindje, pasi sipas saj...

Ish-deputeti i PD-së: Ja “goditja” e fortë që do të marrë Basha dhe Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka deklaruar se 60% e delegatëve që kanë firmosur për Kuvendin e datës 11, nuk dinë se...