01.12.2021 02:27
Home Politike Faqe 203

Politike

Ministri Peleshi takon homologun tij Gantz, Shqipëria dhe Izraeli së shpejti marrëveshje bashkëpunimi në...

Shqipëria dhe Izraeli do të nënshkruajnë një marrëveshje të re bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes. Në vijim të vizitës së tij disa ditore në Izrael,...

Berisha, miting në rrugët e Hasit: Të rikthejmë PD në shtëpinë e lirisë

Ish-Kryeministri Sali Berisha është pritur me entuziazëm nga demokratët e Hasit, ku i pranishëm ishte dhe kryetari i kësaj dege. Berisha ka ftuar demokratët që...

Sassoli: BE pa Shqipërinë e Ballkanin Perëndimor, ka një boshllëk të madh

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, u takua sot në Bruksel me Presidentin e Parlamentit Evropian, z. David Maria Sassoli. Vizita e znj. Nikolla...

Nano lajmëron ristrukturimin e policisë: Do veprojmë më shpejtë, po analizojmë çdo gjë

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, po raporton Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i cili ka theksuar se policia e Shtetit prej afro...

Manja: Njësia Antikorrupsionit në fokus investigimin e dhënien e lejeve të ndërtimit në ...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja komunikim këtë të mërkurë ka bërë publik dhe rastet që janë marrë në shqyrtim deri më tani nga Njësia...

Xhaçka: Ballkani Perëndimor të përfshihet në konceptin strategjik të NATO-s

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin e Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), në format të ministrave...

Basha ironizon akuzat e Berishës, ja kur duhet të japë dorëheqjen pa kthim kryetari...

Vetëm pak ditë na ndajnë nga Kuvendi Kombëtar, për të cilin kryetari i PD, Lulzim Basha ka njoftuar se do të mbahet më 18...

10 fakte që Berisha ka mbështetur Lulzim Bashën gjatë karrierës së tij

Marrë nga emisioni 'Dekalog' i gazetarit Roland Qafoku/ -1.Lulzim Basha u afrua në PD në vitin 2004 nga kryetari i asaj kohe i kësaj...

“M’u ul në gjunjë”, Basha: Meta gënjen, s’i kërkova anulimin e zgjedhjeve, na shkatërroi...

Mashtrime i ka quajtur Lulzim Basha deklaratat e Ilir Metës i cili tha se kreu i PD i është ulur në gjunjë që të...

Kuvendi i PD-së dhe Kuvendi i PB-së

Nga Blendi Kajsiu/ Ekzistojnë dy pseudo-debate në gjirin e PDsë sot. I pari ka të bëjë me vërtetësinë dhe procedurën e dorëzimit të firmave për...