23.09.2020 08:42
Home Politike Faqe 2

Politike

Shtyhet mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, Hoti: Rama më mirëkuptoi

Takimi mes qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës është shtyrë për në datën 2 tetor. Hoti ka lajmëruar përmes një postimi për takimin e planifikuar këtë...

Su lmet e paprincipta të Krastës (Berishës-Metës) ndaj ambasadores Yuri Kim dhe përgjigja “lapidare”...

Si me Mustafa Nanon, Adi Krasta ka tentuar të “peshkojë” ish-ambasadorin amerikan në Tiranë, Alexandër Arvizu, për të su lmuar kolegen e tij aktuale...

Përgjigje “diplomatike” e këshilltarit të Ramës për Bashën: I publikon videon ku kreu i...

Endri Fuga, këshilltari i kryeministrit Edi Rama i kakthyer përgjigje akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha, i cili deklaroi më herët se Rama...

Basha ia kalon edhe ekspertëve: Nuk ka valë të dytë! Kjo që po ndodh...

Lulzim Basha nuk ka pritur vjeshtën apo ndonjë konkluzion zyrtar sa i përket valës së dytë të infektimit nga Covid-19. Mbrëmjen e së enjtes,...

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, Prokuroria thërret si dëshmitar Sali Berishën dhe Ylli Rakipin

Zhvillime të reja mësohen nga gjyqi i Izet Haxhisë, i cili po ndiqet në Gjykatën Penale të Tiranës. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al...

Maxhoranca s’pret më: Me apo pa opozitën, ndryshimet në Kod shqyrtohen më 1 tetor

Ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor do të kalojnë për shqyrtim javën e ardhshme në Kuvend. Ky vendim u mor sot, në mbledhjen e Konferencës...

Gjermania jep lajmin e mirë: Brenda dhjetorit të fillojnë konferencat ndërqeveritare me Shqipërinë dhe...

BRUKSEL, 22 shtator /ATSH/ – Gjermania, që mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, kërkon që brenda muajit dhjetor të zhvillohen konferencat e para...

Gjiknuri: “PD nuk pranoi rekomandimet e ODIHR-it”

Përfaqësuesi i maxhorancës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se qeveria ka plotësuar të gjitha...

Berlini, apel BE-së për më shumë angazhim, Roth: Balkani Perëndimor është “oborr i brendshëm”...

Ministri gjerman për Çështje Evropiane, Michael Roth, duke folur për punën e presidencës gjermane në Bashkimin Evropian, tha të martën para Komisionit për Punë...

Ambasadori britanik Norman: Marrëveshja e 5 qershorit s’duhet të ndryshojë, vazhdimësia në mënyrë transparente

Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka zhvilluar një vizitë në Shkodër, ku u përball edhe me pyetjet e gazetarëve. Ai preku shumë çështje, por...