03.08.2020 11:05
Home Politike

Politike

Kur Meta dhe Berisha u bashkuan të frikësuar nga hetimet

Pasi Fatos Nano e rrëzoi si kryeministër në shkurt të vitit 2002, duke e zëvendësuar me Pandeli Majkon, Ilir Meta u afruar me Sali...

Hajdari tregon ngjarjen e veçantë që përjetoi në Durrës

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ndau në rrjetet sociale me ndjekësit një episod të ndodhur teksa shëtiste me vajzën e saj në plazhin e...

Topalli mbetet jashtë listës me 11 emrat më të propozuar në Shkodër

Edhe pse zërat ishin të shumtë për një rikthim të Jozefina Topallit në Partinë Demokratike, ku do të kandidonte si deputete në qarkun e...

Basha merr vilë pranë Ilir Metës

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha ka një pasion të madh për vilat dhe sidomos ato në rezidencat e oligarkëve. Pak muaj më...

Basha mbledh nesër Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar

Opozita ka vendosur te mos qendroje ne pushime, por te merret me pergatitjen e zgjedhjeve te ardhshme. Gushti do të jetë një muaj aktiv...

PD mes Bashës dhe Berishës, 2 mijë kandidatë për deputetë

Ende pa u tharë boja e udhëzimit të kryesisë së Partisë Demokratike për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, Jozefina Topalli një nga ish-figurat qendrore...

Basha mbledh nesër Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, pritet miratimi i Komisionit të Vlerësimit të...

Nesër paradite demokratët do të mbledhin forumet më të larta vendimarrëse, Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar të PD, të cilët do të vendosin për ngritjen...

Ruçi uron Zvicrën për Festën Kombëtare: Partner i besuar dhe prioritar për të bashkëpunuar

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar sot një letër urimi Kryetares së Këshillit Kombëtar të Konfederatës së Zvicrës, Isabelle Moret, me rastin...

Çfarë mund të prodhojnë listat e hapura?

Periudhat parazgjedhore në Shqipëri karakterizohen nga lëvizje të reja politike, të cilat përgjithësisht shuhen pas zgjedhjeve nën hijen e dy partive të mëdha, duke...

Qeveritë teknike, joefikase dhe nxitëse të tensioneve

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën më 15 korrik, bazuar në qëndrimet e partive politike dhe të njohësve të çështjeve politike, do të...