05.06.2020 10:33
Home Politike

Politike

Topalli kundër Bashës: Bëri çadër, “revolucion”, dogji mandatet, s’hyri në zgjedhje lokale, i dhuroi...

Ish-kryetarja demokrate e parlamentit, Jozefina Topalli shpërthen ndaj kryedemokratit Lulzim Basha pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore mes maxhorancës dhe opozitës. Topalli thotë...

Fitore, fitore, fituam, ja çfarë poston Rama pas arritjes së marreveshjes (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, pas reagimit të parë për arritjen e marrëveshjes për reformën zgjedhore, ka reaguar sërish, por këtë radhë me anë të një...

Gjiknuri: Ja çështjet që do vijojnë të diskutohen në Këshillin Politik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ka pranuar se ndryshimi i sistemit zgjedhor është ende në lojë. Gjiknuri thotë se Këshilli Politik do të...

Yuri Kim: Të gjitha palët u desh të lëshojnë diçka, SHBA krenare

Reforma Zgjedhore duket se është drejt finalizimit dhe sot pritet të nënshkruhet marrëveshja. Këshilli Politik sapo ka përfunduar mbledhjen e sotme që u mbajt...

Zgjedhorja, reagon Rama: Rëndësi ka që do të hyjnë në zgjedhje

Menjëherë pas marrëveshjes së Këshillit Politik për administrimi zgjedhor, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Rama nuk ka kursyer edhe ironinë në reagimin e...

OSBE dhe BE: Tani ndryshimet të miratohen në Kuvend

OSBE dhe BE kanë reaguar menjëherë pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore. OSBE ka kërkuar që këto ndryshime tashmë të miratohen sa më...

Takimi për Zgjedhoren, të pranishëm edhe ambasadorët e BE-së, OSBE dhe i Britanisë së...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ai i BE Luigi Soreca, britaniku Norman dhe Bernd Borchardt i OSBE do të vëzhgojnë sot mbledhjen e Këshillit Politik. Mbledhja...

Skandali i këshilltarit të Metës/Kryeministri Rama: Kjo shpifje plehrash kishte synim të furnizonte...

Gazeta italiane “Il Fatto Quotidiano”, ka botuar një shkrim, që përfshin ish-senatorin Sergio De Gregorio dhe këshilltarin e Ilir Metës, Ilir Kulla Bëhet fjalë për...

Spiropali bën deklaratën e fortë: Luli duhet të ndajë mendjen nëse është Basha apo...

Për ministren e Shtetit për Marrëdhënie Parlamentare tashmë “topi”  për Reformën Zgjedhore është në fushën e opozitës dhe se lideri i PD Lulzim Basha...

“Topi në fushën tjetër”, Spiropali: Basha duhet të zgjedhë, babain ose Europën

Elisa Spiropali ministre e Shtetit për Marrëdhëniet Parlamentare në studion e “ABC News” ka folur për ngërçin politik. Spiropali u shpreh se tashmë është...