30.11.2020 09:05
Home Ide Opinione

Opinione

Ja pse Basha nuk do të dorëhiqet si kryetar pas 25 Prillit

Nga Artur Ajazi Partia Demokratike, sa vjen dhe futet më thellë në qorrsokakun pa fund të kryetarit të saj, që çdo ditë nxjerr nga sëndykët...

29 nëntori që bën qesharak Ilir Metën

Nga Mero Baze/ Ilir Meta ka kohë që është bërë qesharak me përpjekjen tij për të kthyer në kredo politike heronjtë dhe dëshmorët e gjithë...

Vala e dytë, ku është vatra e përhapjes së covid? Flet eksperti gjerman

Virologu i famshëm gjerman Aleksandër Kekule ka ngritur alarmin se virusi Covid-19 që po përhapet aktualisht nuk është ai i Wuhan, por vjen nga...

Demokracia përmban brenda edhe “farën” e rimëkëmbjes së vet

The Economist Pavarësisht gjithë përpjekjeve të Donald Trump, për të denigruar zgjedhjet presidenciale të këtij muaji, demokracia amerikane nuk dukej se kishte ndonjë gjasë të...

Çfarë pritet për rregullat fiskale të BE-së?

Pezullimi i librit të rregullave mund të ofrojë hapësirë për një rimendim më të gjerë Pyetja Schleswig-Holstein, një pyetje ngacmuese diplomatike e shekullit XIX, thuhej...

Covid-19 shfaqet me simptoma të buta tek shumica e fëmijëve

Covid-19 është i butë tek shumica e fëmijëve, thotë një studim i ri, por disa fëmijë kanë një rrezik më të lartë nga simptomat...

Pse sot Adem Jashari, la në hije Ismail Bej Vlorën?

Nga Mero Baze Pashë Lulzim Bashën që kishte bërë sot një dedikim patetik për Adem Jasharin. Ai i kushtonte atij, një hartim filloristi, dhe kujtonte...

Deklaratat e Lulzim Bashës zbulojnë falsitetin e (mos)hetimit të tij

Nga Skënder Minxhozi/ Megjithëse socialistët u shpejtuan t’i dërgojnë me anë të Taulant Ballës një mesazh paqeje Lulzim Bashës (nuk do të të hetojmë për...

Analiza: Mospërputhje dhe paradokse në pretendimet e LSI në zgjedhjet pa rivalitet/ Kryemadhi ka...

Gazetari i shqiptarja.com Adriatik Doçi ka bërë një investigim mbi zgjedhjet në LSI ku Moniska Kryemadhi u rizgjodh si kryetare. Gazetari tregon mospërputhje dhe...

Presidenti si sekser aparaturash mjekësore

Nga Mero Baze Pas krijimit të Komitetit antishtetëror të pandemisë, sot presidenti i ka dërguar një letër ministres së Shëndetësisë, e cila është skaneri më...