14.07.2020 05:51

Sociale

Durrës/ Merret vendimi për prishjen e 6 pallateve dhe një shtëpie private, u dëmtuan...

Këshilli Bashkiak i qytetit të Durrësit ka zhvilluar mbledhjen e radhës ditën e sotme, ku ka marrë vendime të rëndësishme sa i përket banorëve...

“Parku ishte marrë peng nga kioskat e lokalet”, Balla inspekton përfundimin e punimeve në...

Pavarësisht situatës së krijuar nga pandemia COVID-19, Bashkia e Elbasanit po vijon me investimet e saj, ndërsa inspektimet janë kryer nga kreu i grupit...

Shifrat: Shqipëria dhe krahasimi me vendet e rajonit

Bashkimi Evropian ka përditësuar sot, mes debatesh, listën e vendeve qytetarëve të të cilëve do u lejohet hyrja në BE. Gjasat janë që për...

Studimi italian: Si shfaqet koronavirusi tek personat që infektohen për herë të dytë

Një hulumtim italian i botuar në revistën ‘BMJ Global Health’, bën të ditur se imuniteti i fituar jo vetëm që nuk mund të jetë...

COVID 4 s’ka gojë të thotë jam gjallë/ Ministrja Manastirliu: Është aty për t’u...

Pas deklaratës së ish- deputetes së PD Oriola Pampuri që denonconte se spitali i cili një muaj më parë u inagurua nga Rama dhe...

Apeli i autoritetit italian drejtuar të rinjve: Tregoni se jeni pjesa më e mirë...

Francesco Vaia, drejtor në Institutin ‘Spallanzani’ në Romë ka deklaruar se "Mosha mesatare e të infektuarve po zvogëlohet” dhe iu ka bërë thirrje të...

Masat kundër Covid19, Manastirliu: Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura

“Maskat ose barrierat e mbrojtjes prej tekstili do të jenë të detyrueshme të mbahen në ambientet e mbyllura nga çdo qytetar”. Nga qendra shëndetësore...

Rindërtimi në Lezhë/ Rreth 249.5 milionë lekë për rikonstruksionin e banesave të dëmtuara nga...

Qeveria i akorduar bashkisë së Lezhës rreth 249.5 milionë lekë për dëmshpërblimin e familjeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Lajmin e bëri...

Studimi britanik: Imuniteti nuk duket se zgjat shumë

Niveli i antitrupave, i prodhuar nga trupi i njeriut pas infektimit me koronavirus, mund të ulet në mënyrë dras tike brenda disa muajsh, duke...

Ahmetaj: Nis ndërtimi i shtëpive të para individuale në Tiranë

Ndërtimi i 50 shtëpive të para individuale në Tiranë, do të nisi këtë javë. Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj gjatë një aktiviteti...