21.09.2020 11:49
Home Lajme Sociale Faqe 128

Sociale

Dyfishohet numri i ndërmarrjeve të përpunimit të peshkut, punësojnë 5 mijë persona

Numri i ndërmarrjeve të përpunimit të peshkut në Shqipëri është dyfishuar që prej vitit 2013. Nga 16 ndërmarrje që operonin në këtë sektor në...

Pse Rolex-et false janë po aq cilësore dhe precize sa ato origjinale?

Orët Rolex kanë qenë prej kohësh sinonim i pasurisë, të krahasueshme me zotërimin e një jahti apo avioni biznesi. Përkundër çmimit të lartë, Rolex...

Rama uron Helena Kadarenë për ditëlindje: Një grua e jashtëzakonshme shqiptare

Kryeministri Edi Rama uroi sot me rastin e ditëlindjes Helena Kadarenë, të cilën e cilësoi një zonjë të rrallë dhe një grua të jashtëzakonshme...

Rama kujton vizitën e Papa Françeskut 6 vite më parë në Shqipëri: Erdha për...

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri, 6 vite më parë më 21 shtator, 2014. Përmes një postimi në rrjetet...

Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit/ Rama: Ne themi atë që bëjmë dhe...

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar me një video tërmetin e 21 shtatorit të 2019, i cili sot shënon 1-vjetorin e tij, ku qindra familje...

Ministrja e Arsimit nis javën me një mesazh për të bijë dhe të gjithë...

Ministra e re e arsimit Evis Kushi e ka nisur javën me një mesazh për të gjithë nxënësit, duke postuar një foto me të...

Virologu: COVID është katër herë më i rrezikshëm se gripi sezonal

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të...

‘Luli me 5 vila s’përfiton pagesë’/ Veliaj: Shtëpitë individuale dhe pagesat e rindërtimit mbarojnë...

Pa u mbushur ende viti, 6 mijë qytetarë kanë marrë pagesat e tërmetit. Në një intervistë për emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ me Bashkim...

Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe rritje temperaturash

Shqipëria do të mbizotërohet do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot kryesisht të qëndrueshëm por që në zonat jugore nuk...

Viti i ri akademik rinis në nëntor, skenarët që do të ndiqen për zhvillimin...

Në javën e parë të nëntorit do të rinisë viti i ri akademik. Studentët do të rifillojnë mësimin, edhe pse ende po diskutohet nëse...